
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 5253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02296
Ext.Price$0.02296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02296 | $0.02296 |
| 10 | $0.01148 | $0.11480 |
| 50 | $0.00883 | $0.44150 |
| 100 | $0.00679 | $0.67900 |
| 500 | $0.00602 | $3.01000 |
| 1000 | $0.00534 | $5.34000 |
| 3000 | $0.00461 | $13.83000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
| 10000 | $0.00412 | $41.20000 |
| 30000 | $0.00394 | $118.20000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
| 100000 | $0.00347 | $347.00000 |
